Archiwum dla Kwiecień, 2016

Kredyt na każdą kieszeń, także dla młodych!

Większość młodych ludzi musi podjąć decyzję: wziąć kredyt na dom lub mieszkanie, wynajmować czy mieszkać z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Decyzja o kredycie nie jest łatwa. Kredyt sprawia, że kolejne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat naszego życia będziemy żyć w stresie. Co z kredytem, jeżeli stracimy pracę? Kredyt sam się nie spłaci. Wiele ludzi obawia się wzięcia kredytu, ale mimo to podejmuje ryzyko.

 

W najgorszym razie można sprzedać mieszkanie z kredytem. Najważniejsza rzecz, to dokładnie rozpoznać co oferuje rynek pod względem kredytów. Jakie banki oferują kredyty, co oferują, jakie są koszty wzięcia kredytu, co stanie się jeżeli przestaniemy płacać kredyt. W przypadku kredytów należy podejmować decyzje spokojnie, rozważnie, dokładnie i wiele razy zastanowić się nad tą decyzją, bo będzie bardzo trudno wszytko odkręcić. Za ten błąd będziemy płacić przez wiele lat. Dobrze, że istnieje możliwość wzięcia kredytu, ale z tej możliwości powinni korzystać tylko ludzie rozważni i odpowiedzialni. Nie sztuka wziąć kilka kredytów, stracić pracę i załamanie gotowe.

Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Dziś na polskim rynku finansowym mało jest już produktów kredytowych, które należy wykorzystać na konkretny cel. Takich, które już przy samym braniu są oznaczone, jako pożyczka na konkretny cel. Jest to, bowiem znaczne utrudnienie dla klienta, które mogłoby go nawet zniechęcić do takiego produktu jak pożyczka gotówkowa. Dlatego, też zdecydowana większość banków oraz innych instytucji finansowych w naszym kraju decyduje się na skorzystanie z ofert znacznie mniej ograniczających i wymagających. Mianowicie pożyczek gotówkowych, które można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. I takich na szczęście w naszym kraju nie brakuje. Oferuje je praktycznie każdy i są one nazywane standardowymi pożyczkami konsumpcyjnymi. Aby je otrzymać nie trzeba też jakichś specjalnych dokumentów czy też zaświadczeń.

 

 

Wystarczy jedynie odpowiednia historia kredytowa oraz złożenie wniosku kredytowego. Na podstawie tych elementów bank lub inna instytucja finansowa weryfikuje wszystkie dane zawarte we wniosku i podejmuje decyzję o przyznaniu takiej pożyczki gotówkowej. Formalności jest, bowiem tak mało, że w większości klienci otrzymują dla siebie ten produkt.

Czy da się zarabiać w internecie?

W dobie ogólnoeuropejskiego kryzysu wiele osób zastanawia się nad alternatywną metodą zarabiania pieniędzy. Często jednak nie możemy sobie pozwolić na dodatkowy etat czy nawet połowę etatu. Związane jest to np. z naszymi obowiązkami względem rodziny i bliskich. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu.

Możliwości zarabiania w domu jest bardzo wiele. Od chałupnictwa, aż po pracę przy komputerze i wykonywanie drobnych zleceń w sieci. W dzisiejszym wpisie chcę przedstawić Wam metodę zarabiania na pisaniu tekstów.

Pisanie tekstów na zamówienie tzw. copywriting jest jedną z najłatwiejszych form zarobkowania w sieci. Jeżeli posiadamy średniej klasy komputer, fotel oraz biurko możemy zacząć zarabiać w ten sposób. Dodatkowym atutem będzie bezwzrokowe szybkie pisanie na klawiaturze. Jeżeli nie potrafimy szybko pisać, początkowo będzie nam trudno zarobić godziwe pieniądze. Nie należy się jednak zrażać, po miesiącu czy dwóch pisania na komputerze szybkość przyjdzie sama. Wtedy znacznie zwiększy się nasza wydajność oraz stawki godzinowe.

Zleceń na pisanie tekstów należy szukać w sieci oraz serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Stawki za tekst wahają się od 1 zł za tysiąc znaków do nawet kilkunastu złotych za tekst specjalistyczny. Łatwo sobie przeliczyć, że osoby, które piszą ze średnią prędkością, mogą w ciągu godziny napisać około 10 tekstów do tzw. precli. Wychodzi nam ponad 10 zł za godzinę pracy w domu. Pracując średnio 6 godzin dziennie (z przerwami) i przez 24 dni w miesiącu daje nam to kwotę ponad 1400 zł. Należy zaznaczyć tutaj, że praca przy pisaniu tekstów jest dosyć męcząca i często powoduje wypalenie psychiczne. Należy więc robić krótkie przerwy w ciągu dnia na odpoczynek.

Konto oszczędnościowe zamiast skarbonki

W dzisiejszych czasach trzymanie pieniędzy, zwłaszcza dużych schowanych w szapie jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku osób starszych. By nie martwić się o własny majątek i spać spokojnie należy powierzyć oszczędności życia bankom, czyli po prostu założyć konto oszczędnościowe, które będzie dodatkowo zarabiało samo na siebie. Może go otworzyć każdy pełnoletni obywatel i cieszyć się dostępem do gotówki o każdej porze dnia i nocy.

Konta oszczędnościowe oferowane są prawie przez każdy bank, zakładając jednak taki rachunek, warto najpierw sprawdzić jak jest oprocentowane. Im wyżej, tym lepiej dla właściciela. Otwarcie rachunku jest zawsze darmowe i wystarczy jedna wizyta w oddziale, jednak warto przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy za jego obsługę trzeba płacić. Konto osobiste, jak i takie oszczędnościowe prowadzone są na takich samych zasadach, a opłaty za przelewy, wykonywane transakcje czy wypłaty z bankomatów ustala placówka finansowa, której powierzane są pieniądze. Oczywiście nie są to duże kwoty.

Debet na koncie – gdzie warto się starać?

Debet jest swego rodzaju limitem, który przyznaje bank jako dodatkowy limit na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (tak zwanym ROR). Jego wysokość jest ustalana indywidualnie i jest zależna o wpływów na nasze konto, ich wysokości i regularności. Zwykle wielkość limitu, to maksymalnie sześciokrotność naszych miesięcznych wpływów.

Minimum formalności, to niewątpliwa zaleta tego typu pożyczek. Załatwienie ich trwa maksymalnie do 2 tygodniu, zwykle, jednak w ciągu tygodnia wszystko jest załatwione. Warunkiem otrzymania debetu jest kilkumiesięczna historia rachunku z regularnymi wpływami na konto. Umowa zwykle podpisywana jest na rok lub 2 lata. Przez ten okres można wielokrotnie spłacać i odnawiać limit.

Należy jedynie pamiętać, aby w dniu, kiedy wygasa umowa nie było debetu na naszym koncie.
Oprocentowanie wynosi około 10%, natomiast odsetki naliczane są od zadłużenia faktycznego. Przykładowo, jeśli jesteśmy 2 tysiące na „minusie” odsetki naliczane są tylko od tej kwoty. Oczywiście, pieniądze możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.