Kredyty samochodowe – kogo na nie stać?

Powszechnie uważa się, że zaciągnięcie kredytu to nie lada luksus. Tyczy się to przede wszystkim sytuacji, gdy w grę wchodzą zobowiązania na kwoty sięgające wielu tysięcy złotych, jak przykładowo kredyty samochodowe lub mieszkaniowe. I choć można tu wiele dyskutować, to prawdą jest jednak to, że obecnie nie każdego stać na spłacanie kredytu.

Banki też nie każdemu taką możliwość dają. Przez kryzys finansowy i niejasną sytuację gospodarczą na świecie coraz częściej przedstawiciele świata bankowości ostrożniej patrzą na swoich klientów. Uzyskanie kredytu w wielu przypadkach wiąże się z ogromnymi formalnościami i koniecznością udowodnienia, że jest się w stanie spłacić całe zobowiązanie.

Co ciekawe, banki niechętnie udzielają kredytów nawet w przypadku zastawu hipotecznego. W praktyce oznacza to, że szansę na uzyskanie pożyczki od banku maleją również dla tych osób, które są właścicielami domu lub mieszkania albo planują za pożyczone pieniądze przeprowadzić taką inwestycję. Także firmy mają obecnie sporo problemów z uzyskaniem kredytu – udaje się to właściwie nielicznym przedsiębiorstwom o stałych dochodach.