Czy da się zarabiać w internecie?

W dobie ogólnoeuropejskiego kryzysu wiele osób zastanawia się nad alternatywną metodą zarabiania pieniędzy. Często jednak nie możemy sobie pozwolić na dodatkowy etat czy nawet połowę etatu. Związane jest to np. z naszymi obowiązkami względem rodziny i bliskich. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu.

Możliwości zarabiania w domu jest bardzo wiele. Od chałupnictwa, aż po pracę przy komputerze i wykonywanie drobnych zleceń w sieci. W dzisiejszym wpisie chcę przedstawić Wam metodę zarabiania na pisaniu tekstów.

Pisanie tekstów na zamówienie tzw. copywriting jest jedną z najłatwiejszych form zarobkowania w sieci. Jeżeli posiadamy średniej klasy komputer, fotel oraz biurko możemy zacząć zarabiać w ten sposób. Dodatkowym atutem będzie bezwzrokowe szybkie pisanie na klawiaturze. Jeżeli nie potrafimy szybko pisać, początkowo będzie nam trudno zarobić godziwe pieniądze. Nie należy się jednak zrażać, po miesiącu czy dwóch pisania na komputerze szybkość przyjdzie sama. Wtedy znacznie zwiększy się nasza wydajność oraz stawki godzinowe.

Zleceń na pisanie tekstów należy szukać w sieci oraz serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Stawki za tekst wahają się od 1 zł za tysiąc znaków do nawet kilkunastu złotych za tekst specjalistyczny. Łatwo sobie przeliczyć, że osoby, które piszą ze średnią prędkością, mogą w ciągu godziny napisać około 10 tekstów do tzw. precli. Wychodzi nam ponad 10 zł za godzinę pracy w domu. Pracując średnio 6 godzin dziennie (z przerwami) i przez 24 dni w miesiącu daje nam to kwotę ponad 1400 zł. Należy zaznaczyć tutaj, że praca przy pisaniu tekstów jest dosyć męcząca i często powoduje wypalenie psychiczne. Należy więc robić krótkie przerwy w ciągu dnia na odpoczynek.