Cechy kredytu inwestycyjnego

31 lipca 2016

Banki obecnie oferują wieloraką gamę kredytów bankowych. Należą do nich między innymi: kredyt hipoteczny, który służy do tego, aby wspierać budżet kredytobiorcy przy zakupie nieruchomości; kredyt inwestycyjny, które jest nakładany na petenta w celu zwiększenia jego majątku; kredyt towarowy, inaczej zwany kredytem kupieckim; kredyt konsumpcyjny (na nieokreślone z góry cele) oraz tak zwany kredyt obrotowy.

Zestawienie ma na celu przedstawienie w większym świetle kredytu inwestycyjnego, który nakładany jest przez bank na kredytobiorcę. To co jest ważne to sposoby udzielania tego kredytu oraz warunki, na których można ten kredyt otrzymać.

Omawiany kredyt inwestycyjny zostanie przydzielony kredytobiorcy tylko wtedy, gdy ten przedłoży pewne dokumenty. Dokumentami tymi są między innymi raport rentowności i ekonomiczności przedsięwzięcia, które kredytobiorca określił jako docelowe źródło prośby o kredyt inwestycyjny. W tym przypadku nie jest ściśle określone na co taki kredyt może zostać zaciągnięty, może to być nieruchomość (na przykład przyszłe biuro), maszyny robotnicze czy przemysłowe, dobra stałe czy ruchome. Co jest ważne to fakt, aby te rzeczy uwzględnione zostały w przepisach o kredycie inwestycyjnym oraz żeby zostały uwzględnione w umowie między kredytobiorcą a bankiem.