Własny biznes nie jest taki wspaniały.

Wiele osób pracujących na etacie uważa, że posiadanie własnego biznesu polega na wydawaniu pieniędzy na wakacje, nowe auta i inne luksusowe rzeczy, a całą pracę wykonują pracownicy. Otóż prawda jest zupełnie inna. Posiadanie własnego biznesu to często praca 24 godziny na dobę. Przedsiębiorca jest w pracy nawet, wtedy gdy już wszyscy pracownicy są we własnych domach. Różnego rodzaju załatwienia, wypełnianie dokumentów, poszukiwanie nowych kontrahentów to tylko część obowiązków osoby prowadzącej biznes.

Prowadząc własny interes jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własnych bliskich, których utrzymujemy, ale tez za rodziny wszystkich naszych pracowników. W przypadku upadku naszej firmy, dla większości naszych pracowników jest to katastrofa. Zostają bez pracy i tym samym środków do życia.

Oczywiście jest też wiele pozytywnych aspektów związanych z prowadzeniem własnej firmy np. niezależność finansowa, ale o tym dowiecie się z moich kolejnych wpisów, na które serdecznie zapraszam już niedługo.