Archiwum dla Kwiecień, 2015

Faktoring – dla kogo?

Jeżeli znacie pojęcie faktoring, z pewnością się zastanawiacie, dla kogo jest wskazany? Analizując oferty faktoringu pojawiające się na rynku, nie sposób zwrócić uwagi na to, co ma do zaoferowania Idea Bank. Dokładnie prześwietliliśmy proponowany w tym banku faktoring i przygotowaliśmy krótkie podsumowanie.

Analizując tabelę opłat i prowizji, faktoring w Idea Bank korzystnie prezentuje się na tle konkurencji.

Między innymi z kilku powodów.

Zalety faktoringu w Idea Bank

 • niskie opłaty faktoringowe

 • wypłata wysokich zaliczek

 • krótki czas wypłaty pozostałej części należności

 • pomoc w dopełnieniu formalności

 • duża liczba placówek bankowych, obsługujących klienta biznesowego

 • szeroki pakiet usług dodatkowych

faktoring idea bank

Być może teraz zastanawiacie się, czy faktoring jest czymś właściwym dla Was. Oto kilka pytań, na które należy sobie odpowiedzieć:

 • czy obawiasz się zaległości w opłacaniu wystawionych przez siebie faktur?

 • czy działasz w branży, w której długie terminy płatności są czymś naturalnym?

 • czy często współpracujesz z klientami, którzy mają problemy finansowe?

 • konto firmowe

 • czy swoje faktury musisz regulować bezzwłocznie, w krótkim terminie płatności?

Jeżeli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, to znak że faktoring jest rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwoli Ci on zachować płynność finansową, natychmiast odzyskać część należnych pieniędzy z faktury i bez problemowo finansować dalszą działalność, nie będąc zależnym od swoich klientów. Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę faktoringową? Między innymi na wysokość opłat oraz wysokość zaliczek dla poszczególnych grup faktur.

Dla kogo pożyczka bezzwrotna w Idea Banku?

W jaki segment klientów celował Idea Bank, przygotowując swoją pożyczkę bezzwrotną? Oczywiście jest to produkt z kategorii bankowości firmowej, a więc dedykowany dla przedsiębiorców. Ideą pożyczki bezzwrotnej jest pomoc w finansowaniu swojej działalności, na jej początkowym etapie. Jak wiadomo, pierwsze miesiące prowadzenia firmy są najcięższymi ze wszystkich. Przedsiębiorca musi się mierzyć z wieloma trudnościami, takimi jak brak zamówień, działania reklamowe, konieczność płacenia podatków i liczne inwestycje? Skąd brać na to wszystko pieniądze? Odpowiedź jest prosta – z pożyczki bezzwrotnej w Idea Bank

Kto może z niej skorzystać?

Pożyczka bezzwrotna od Idea Bank dostępna jest dla:

 • klientów banku, prowadzących działalność gospodarczą

 • posiadających zdolność kredytową

 • mających prawo do występowania w imieniu firmy o tego typu produkty

Na jaki cel może być wykorzystana pożyczka bezzwrotna?

 • finansowanie bieżącej działalności (faktury, rachunki itp.)

 • zakup towarów handlowych

 • kupno środków trwałych

 • inwestycje

 • kampanie reklamowe

 • pieniądze mogą być również wykorzystane do celów prywatnych, nie związanych z D.G.

 

Na jakich zasadach następuje zawieszenie spłaty kredytu?

Pożyczka bezzwrotna działa wg bardzo prostego mechanizmu. Spełniając kryteria banku dotyczące obrotów na koncie, może zostać zawieszona spłata kapitału pożyczki. Przedsiębiorca będzie miał do spłaty jedynie odsetki. Należy pamiętać jednocześnie o tym, że oferta i warunki tego produktu nieustannie zmieniają się, stając się z miesiąca na miesiąc bardziej atrakcyjne dla klientów.

Konta firmowe – które wybrać?

Czy można sobie wyobrazić prowadzenie firmy, bez rachunku bankowego z obsługą przez internet? Z pewnością jest to możliwe, jednak nie będzie należało do najwygodniejszych rzeczy, które przyjdzie robić przedsiębiorcy. Wybierając rachunek firmowy dla swojego przedsiębiorstwa, warto kierować się kilkoma czynnikami.

Jak wybierać konto firmowe?

Wysokość opłata – czy konto firmowe jest bezpłatne, czy wymaga regulowania jakichś należności? Jeżeli bezpłatne, to czy należy spełnić jakieś warunki, by takim pozostało? Dotyczy to również opłat za wszystkie inne operacje. Do przelewów do swoich kontrahentów, poprzez przelewy na konta urzędu skarbowego, aż po generowanie zestawień transakcji. Konto firmowe Idea Bank oferuje wszystkie rzeczy już od 0 złotych miesięcznie!

Karta do konta – kolejna rzecz, którą trzeba sprawdzić zanim wybierzemy konto. Czy karta do konta jest wydawana bezpłatnie? Jaki to rodzaj karty? Czy oferuje bezpłatny dostęp do bankomatów wszystkich sieci? Dodatkowo, upewnijmy się czy do karty wymagane jest obowiązkowe ubezpieczenie, a jeśli tak, to jaki jest jego koszt.

konto firmowe

Renoma banku – ostatnia bardzo ważna rzecz. To, w jakim banku Twoja firma posiada konto, wpływa na sposób jej odbioru przez klientów. Konto firmowe Idea Bank od początku kojarzone jest z nowoczesnością, dynamizmem, inicjatywami, bezpieczeństwem i profesjonalnym podejściem do biznesu. Jest to więc dobry wybór dla wszystkich firm, które cenią gwarancję ciągłego dostępu do swoich rachunków, czytelny i wygodny interfejs bankowości online, oraz najlepsze warunki prowadzenia konta firmowego na rynku.

Leasing – co można zyskać?

Wiesz czym jest leasing, ale nie wiesz co można dzięki niemu zyskać? Chciałbyś zoptymalizować swoje wydatki, a jednocześnie rozwijać firmę? Zamierzasz unowocześnić park maszynowy, rozbudować flotę pojazdów firmowych, a może zainwestować w nowe punkty? Jeśli tak, to leasing Idea Bank jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie.

Korzyści oferowane przez leasing Idea Bank
Dogodna wysokość miesięcznych rat, które mogą być wliczone w KUP – koszt uzyskania przychodu

Korzystne warunki leasingowe, dzięki którym możesz na preferencyjnych warunkach dokonać wykupu leasingowego przedmiotu

Niskie stawki ubezpieczeniowe, oferowane klientom korzystającym z leasingu

Profesjonalna pomoc, w zakresie wybrania najlepszych parametrów leasingu, dopasowanych do swoich potrzeb

Jak długo może trwać umowa leasingowa? Standardowo, większość umów leasingowych zawierana jest maksymalnie na 5 lat. Jednak w praktyce, jej długość to najczęściej od 3 do 4 lat. Wynika to z prostego faktu – po tym czasie spłacona jest już większa wartość przedmiotu i opłaca się dokonać jego wykupu lub zamienić na nowy leasingowany przedmiot.

leasing
Czy każdy może skorzystać z leasingu Idea Bank? Tak, o ile jest przedsiębiorcom. Oferta leasingowa banku została bowiem stworzona dla przedsiębiorców, prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze lub mniejsze firmy. Bank posiadając duże doświadczenie w leasingu dla firm, jest w stanie zaoferować nam bardzo szybki czas dopełnienia wszystkich formalności, co na pewno warto wziąć pod uwagę. Tak samo warto zwrócić uwagę na to, że oddziały Idea Bank znajdują się w całym kraju, a sprawy związane z leasingiem mogą być również dopełniane za pośrednictwem infolinii banku.

Na co kobiety wydają pieniądze?

Bardzo często mężczyźni zastanawiają się na co ich partnerki życiowe, matki, czy znajome wydają pieniądze – powszechnie uważa się bowiem, że to kobiety wydają najwięcej i dokonują… najbardziej nieprzemyślanych zakupów.   

Prawda jest jednak najczęściej zupełnie inna – kobiety przede wszystkim najwięcej pieniędzy wydają na rachunki. Każdy wie, że głową rodziny jest facet, ale szyją kobieta. To przedstawicielki płci pięknej mają zmysł organizacyjny, dlatego na ich barki spada regulowanie wszelkich rachunków. Mężczyźnie raczej jak sami przyznają nie mają do tego po prostu głowy.

Idąc dalej – kobiety decydują o zakupach codziennych. Tak więc naprawdę dużo wydają na jedzenie, którego to jednak nie kupują dla siebie, lecz dla całej rodziny. Tutaj więc również ich wydatki są w stu procentach uzasadnione. Często też panie kupują niezbędne elementy dekoracyjne do domu, czy mieszkania takie jak chociażby firanki gotowe. Panowie nierzadko uznają takie zakupy za zbędne, jednakże ich poczucie estetyki jest zdecydowanie odmienne od żeńskiego. Facet nie widzi, że coś może być uszkodzone, albo na tyle brudne, że wymaga wymiany. Panie zdają sobie sprawę z takich spraw i wiedzą, że pewnego rodzaju wydatki są po prostu konieczne.

Tak więc czy są jakieś obszary w których kobiety wydają pieniądze nazwijmy to w przesadnej ilości? Otóż tak – kobiety potrafią naprawdę wiele zainwestować chociażby w kosmetyki. Niektóre preparaty kosztują krocie, a tak naprawdę efekty kuracji kosmetologicznej bardzo często dają słabe efekty. Niemniej jednak panie mamione zewsząd reklamą popadają w kompleksy i chcą się ratować co i rusz to nowymi preparatami. Rzadko w tym przypadku znajdują zrozumienie u mężczyzn. Facet zrozumie jeszcze, to, że jego żona kupiła nowe firanki gotowe ale kolejna maseczka przeciw zmarszczkom nie jest witana z aprobatą. Poza tym panie mają jeszcze jeden cel na który przeznaczają naprawdę spore pieniądze – są to ubrania.

Zakupy ubraniowe to najczęściej ta chwila której mężczyzna nie znosi a kobieta wręcz ją uwielbia. Poza tym nie tylko ubrania są pożądane przez panie. Do topowych elementów często kupowanych przez przedstawicielki płci pięknej należą również buty i dodatki galanteryjne. Te wszystkie elementy nierzadko potrafią kosztować fortunę, a mężczyzn najbardziej irytuje fakt, że nawet najdroższy ciuch po krótkim czasie staje się niemodny i ląduje na dnie szafy.

Rzadszym od ubrań, lecz niezmiernie kosztownym zakupem kobiet jest wszelkiego rodzaju biżuteria. Obecnie moda na sztuczną biżuterię powoduje, że ceny takich zakupów zdecydowanie spadły, jednakże od czasu do czasu panie i tak sięgają po srebro, złoto, czy nawet diamenty, a te dobra natury obrobione fachową ręką kosztują fortunę. Czego by jednak nie kupowały kobiety to mężczyźni tak czy siak będą je kochać – taka to już prawidłowość tego świata.