Na co kobiety wydają pieniądze?

Bardzo często mężczyźni zastanawiają się na co ich partnerki życiowe, matki, czy znajome wydają pieniądze – powszechnie uważa się bowiem, że to kobiety wydają najwięcej i dokonują… najbardziej nieprzemyślanych zakupów.   

Prawda jest jednak najczęściej zupełnie inna – kobiety przede wszystkim najwięcej pieniędzy wydają na… rachunki. Każdy wie, że głową rodziny jest facet, ale szyją kobieta. To przedstawicielki płci pięknej mają zmysł organizacyjny, dlatego na ich barki spada regulowanie wszelkich rachunków. Mężczyźnie raczej jak sami przyznają nie mają do tego po prostu głowy.

Idąc dalej – kobiety decydują o zakupach codziennych. Tak więc naprawdę dużo wydają na jedzenie, którego to jednak nie kupują dla siebie, lecz dla całej rodziny. Tutaj więc również ich wydatki są w stu procentach uzasadnione. Często też panie kupują niezbędne elementy dekoracyjne do domu, czy mieszkania takie jak chociażby firanki gotowe. Panowie nierzadko uznają takie zakupy za zbędne, jednakże ich poczucie estetyki jest zdecydowanie odmienne od żeńskiego. Facet nie widzi, że coś może być uszkodzone, albo na tyle brudne, że wymaga wymiany. Panie zdają sobie sprawę z takich spraw i wiedzą, że pewnego rodzaju wydatki są po prostu konieczne.

Tak więc czy są jakieś obszary w których kobiety wydają pieniądze nazwijmy to w przesadnej ilości? Otóż tak – kobiety potrafią naprawdę wiele zainwestować chociażby w kosmetyki. Niektóre preparaty kosztują krocie, a tak naprawdę efekty kuracji kosmetologicznej bardzo często dają słabe efekty. Niemniej jednak panie mamione zewsząd reklamą popadają w kompleksy i chcą się ratować co i rusz to nowymi preparatami. Rzadko w tym przypadku znajdują zrozumienie u mężczyzn. Facet zrozumie jeszcze, to, że jego żona kupiła nowe firanki gotowe ale kolejna maseczka przeciw zmarszczkom nie jest witana z aprobatą. Poza tym panie mają jeszcze jeden cel na który przeznaczają naprawdę spore pieniądze – są to ubrania.

Zakupy ubraniowe to najczęściej ta chwila której mężczyzna nie znosi a kobieta wręcz ją uwielbia. Poza tym nie tylko ubrania są pożądane przez panie. Do topowych elementów często kupowanych przez przedstawicielki płci pięknej należą również buty i dodatki galanteryjne. Te wszystkie elementy nierzadko potrafią kosztować fortunę, a mężczyzn najbardziej irytuje fakt, że nawet najdroższy ciuch po krótkim czasie staje się niemodny i ląduje na dnie szafy.

Rzadszym od ubrań, lecz niezmiernie kosztownym zakupem kobiet jest wszelkiego rodzaju biżuteria. Obecnie moda na sztuczną biżuterię powoduje, że ceny takich zakupów zdecydowanie spadły, jednakże od czasu do czasu panie i tak sięgają po srebro, złoto, czy nawet diamenty, a te dobra natury obrobione fachową ręką kosztują fortunę. Czego by jednak nie kupowały kobiety to mężczyźni tak czy siak będą je kochać – taka to już prawidłowość tego świata.