Mieszkanie dla młodych dla singla

Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” polega na wręczaniu dopłat młodym ludziom na zakup własnego mieszkania By go otrzymać, nie trzeba posiadać współmałżonka; taką dopłatę może otrzymać także osoba samotna, jednak musi ona spełniać kilka wymagań.

 

Po pierwsze, wiek takiej osoby nie może przekraczać 35. roku życia i musi się ona zdecydować na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania.  Po drugie, nie może mieć ono powierzchni większej niż 75 m2. Po trzecie, musi zarabiać on miesięcznie minimum 2500 złotych netto. Po czwarte, jego wkład własny w kupno mieszkania musi wynieść przynajmniej 20% całościowej ceny.

Jeśli potencjalny kredytobiorca zarabia mniej, to ma szanse, jeżeli wkładu własnego wyłoży 50% wartości ceny.

 

 

 

Program „Mieszkanie dla młodych” oferuje singlom jednorazową, 10% dopłatę do kredytu, która liczona jest dla powierzchni 50 m2. Bez wątpliwości jest to ogromna pomoc materialna dla młodych ludzi, którzy ciągle „zarabiają” na swoje potrzeby. Mimo że osoby samotne są postrzegane przez banki jako takie, które często zmieniają miejsce zamieszkania i wydają dużo pieniędzy na spełnianie swoich marzeń, to rząd wyciąga do nich pomocną, finansową dłoń.