Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

   Oszczędzając na samochód należy wziąć pod uwagę, że wraz z jego zakupem pojawią się inne, dodatkowe koszta, które zsumowane mogą urosnąć do dość sporych rozmiarów.

Na początek świeżo zakupione auto należy ubezpieczyć; jeśli jest to pierwszy samochód użytkownika, to nie będą przysługiwały mu żadne zniżki ani rabaty, ponieważ nie jest on wiarygodnym dobrym kierowcą dla firm ubezpieczeniowych.

Kolejno, nowy pojazd należy zarejestrować, płacąc przy tym stosowną opłatę, która wynosi około 180 złotych. Jeżeli samochód pochodzi zza granicy to dodatkowo należy zapłacić za kartę pojazdu (nie wspominając o sytuacji, gdy sprowadzane jest z Anglii i należy zmienić miejsce położenia kierownicy.)

Oprócz wyżej wspomnianych wydatków nowego właściciela czeka także opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych; nie muszą ich płacić osoby, które kupiły pojazd bezpośrednio w handlarza bądź od właściciela, ale tylko za granicą Polski.

Warto także sprawdzić wszystkie układy u mechanika, tak, by jeździło się bezpiecznie i komfortowo a to generuje kolejne, dodatkowe koszty.

 

Reasumując – kupno samochodu to dopiero początek wydatków, które w gruncie rzeczy wcale do najniższych nie należą.