Archiwum dla Grudzień, 2016

Dlaczego warto unikać życia na kredyt?

Wiele osób żyje od kredytu do kredytu. Ledwie spłacą jeden, a już zaciągają kolejny. Bo jak tu go nie wziąć skoro potrzebny jest nowy telewizor albo pojawia się ochota, żeby gdzieś pojechać? Skoro kredyty umożliwiają wypoczynek za granicą albo zakup nowego lepszego sprzętu, to warto z tego skorzystać.
Tak myśli niestety wiele osób, z reguły tych samych, które narzekają na zły stan swoich finansów. Zła sytuacja finansowa to nie tylko wynik niedostatecznych zarobków, ale przede wszystkim złego zarządzania finansami. Jednym z powszechnych błędów tego rodzaju jest właśnie życie ponad stan dzięki kredytom. Te kredyty trzeba będzie przecież spłacić i to wraz z odsetkami, które wbrew temu, co twierdzą reklamy z reguły nie są niskie. Wzięcie kredytu oznacza, że trzeba pracować nie tylko na siebie, ale i na bank. Rezygnacja z przyjemności, na które kogoś nie stać, a które miałyby być sfinansowane przez kredyty prowadzi do lepszej sytuacji finansowej. Więcej pieniędzy zostaje, można je zainwestować i dzięki temu zacząć się wzbogacać. Brak kredytów i odłożona większa suma na koncie to także większe bezpieczeństwo finansowe. Komfort, jaki ono zapewnia to równie ważna korzyść jak wrastająca zamożność. A marzenia i tak się uda kiedyś spełnić, ale za swoje pieniądze, a nie za pożyczone z banku.

 

Polecane artykuły:
Co decyduje o sukcesie w biznesie?
Kupuj z głową – to wcale nie jest takie trudne!

 

Jak szybko zdobyć pieniądze?

Zepsuł się samochód? Pralka? Wyskoczyły Ci inne niespodziewane wydatki z którymi twój domowy budżet nie jest w stanie sobie poradzić?
Nie martw się. Jest kilka sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Jednym z nich jest pożyczka od rodziny lub przyjaciół. Sposób prosty, bez formalności i często bez spłaty odsetek. Pamiętaj jednak, że z rodziną i przyjaciółmi też należy spisać umowę pożyczki. Sam to zaproponuj. Taka umowa bowiem zabezpiecza obie strony.
Innym sposobem jest kredyt bankowy. Nie każdy jednak posiada odpowiednią zdolność kredytową, którą może udokumentować. Zawarcie z bankiem umowy pożyczki jest zazwyczaj czasochłonne i wymaga wielu formalności.
Dużą popularnością cieszą się również tak zwane chwilówki, czyli pożyczki pozabankowe. Taką pożyczkę dostaniemy szybko, bez zbędnych formalności, a co najważniejsze bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności możemy dopełnić telefonicznie lub online. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę zdobycia dodatkowej gotówki, dokładnie przeczytajmy umowę i regulamin takiej pożyczki pozabankowej.

 

Najczęściej czytane artykuły:
Faktoring – dla kogo?
Dla kogo pożyczka bezzwrotna w Idea Banku?
Konta firmowe – które wybrać?