Archiwum dla Marzec, 2015

Zakup on-line – strzeż się oszusta!

Z rynkowych badań wynika, że wzrost sprzedaży internetowej w Polsce jest ogromny. Rynek staje się coraz obszerniejszy również za sprawą poprawiającego się bezpieczeństwa transakcji zawieranych przez sieć. Niemniej jednak warto trzymać się na baczności i stosować się do kilku rad.

Pierwsza – mega okazje na portalach aukcyjnych traktuj zawsze jako potencjalne naciągactwo – szczególnie na dużych platformach sprzedażowych pojawiają się często naprawdę niewiarygodne oferty, które w późniejszym czasie nierzadko okazują się oszustwem. Dlatego też zawsze warto się kierować rozsądkiem – jeśli ktoś oferuje markowe firanki i zasłony w cenie, która zdaje się być niższa od możliwych kosztów produkcji raczej nie decydujmy się na zakupy u takiej osoby, czy też w takowym sklepie.

zakupy on line

Drugą zasadą niech będzie czujność – ma się ona tyczyć przede wszystkim nowo-zawieranych relacji handlowych. Jeśli chcemy dokonać zakupów w danym sklepie internetowym po raz pierwszy w życiu to warto dowiedzieć się czegoś więcej o takim miejscu. I należy to zrobić jak najbardziej wnikliwie. Wbrew pozorom odpowiednie prześledzenie historii sprzedającego nie jest banalnie łatwą sprawą. W dobie olbrzymiej konkurencyjności w sieci aż roi się od nieprawdziwych i po prostu sfałszowanych opinii zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Warto więc w tym całym marketingu odnaleźć jakiś sensowny algorytm i według niego postępować. (więcej…)